Lahodné, rychlé a mega zdravé mističky s ovocem

Říká se, že láska prochází žaludkem… a řeknu ti, že u sebelásky, by to mělo platit dvojnásob!

To, co jíme neuvěřitelně a přímo ovlivňuje ne jen naše zdraví, ale taky naši náladu a vitalitu.

Jídlo, které si dennodenně nakládáme na talíř odráží náš vztah k sobě. Naše tělo není popelnicí, která snese všechno…

Myslíte na to při nakupování a přípravě jídel u vás doma?!?

U nás doma vařím jenom já a zásadně používám kvalitní potraviny, pokud možno v bio kvalitě. Nepoužívám žádná umělá dochucovadla, ani rafinované oleje. Snažím se kupovat maso z farmářských chovů nebo občas v supermarketech v bio kvalitě.

Když občas někde v restauraci nebo na návštěvě sním něco z nekvalitních surovin, bývá mi opravdu hooodně špatně od žaludku a manželovi taky. Zjistili jsme, že nejvíc nám vyhovuje moje domácí strava. Ne jen, že nám chutná, ale máme po ní v žaludku jak v pokojíčku.

Dnes s tebou chci sdílet jedno z našich velmi oblíbených jídel. Připravujeme si ho teď denně. Na jeho přípravu nemusíš být žádnou umělkyní v kuchyni. Je to recept, který zvládne připravit i malé dítě úplně samo. Ale výsledek je famózní!

Protože je léto v plném proudu a všude se sklízí nejrůznější druhy ovoce, je ideální čas si ho vychutnávat ve velkém množství v těch nejrůznějších obměnách. Díky tomu do sebe dostaneme velké množství vitamínů a dalších tělu prospěšných látek. 🙂

Pro tohle jídlo vlastně nemám vymyšlený vůbec žádný název. Říkáme mu nudně „jogurt s ovocem.“ 🙂
Nejčastěji ho připravuju k odpolední svačince, ale když máme chuť na sladkou snídani, tak to jedna z 100 možných variací jistí!

Základem pro přípravu těchto lahodných mističek je kvalitní plnotučný jogurt (řeckého typu ) nebo tvaroh ve vaničce, protože obsahují hodně bílkovin a na delší dobu nás zasytí. Cukr z ovoce by přinesl jen brzký hlad.

Na jogurt/tvaroh pak přidávám ovoce, které aktuálně sklidím z naší zahrádky nebo sezónní ovoce, které se dá koupit.

Naše osvědčené vylepšováky jsou pak oříšky všeho druhu, ořechová másla, javorový sirup, nepražené kakao nebo semínka. Občas přidáme i skořici nebo kousíčky kvalitní čokolády.

Z těchto několika málo ingrediencí se dá každý den vykouzlit naprosto jiný pokrm. Když si dáš trochu práce s tím to nazdobit i pro tvé oko… bude to luxusní sváča, snídaně nebo třeba dezert pro návštěvu. 🙂 Fantazii se meze nekladou!!!

V zimních obdobích se nám po jogurtu s ovocem stýská, a proto si občas kupujeme bobuloviny z dovozu nebo sáhnu do mrazáku pro zlaté zásoby z léta. 🙂

Zkus to a určitě nebudeš litovat.

Dobrou chuť!

S láskou

Renata

Renata Vodehnalová
Učím lidi najít rovnováhu mezi fyzickým světem, ve kterém je spousta radostí ale i starostí, nedostatku i přebytku, shonu a konzumu a jejich vnitřním duševním životem – tak aby se jim žilo dobře a s lehkostí. Jsem žena, manželka skvělého muže, maminka tří dětí a nadšená studentka receptu na šťastný život. Více o Renatě se dozvíte zde. >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.