Přestaňme snít, začněme žít!

Nenosím velikost oblečení 36, nemám míry 90 – 60 – 90, nežiju na pláži v exotických končinách ani necestuju karavanem po celém světě.
Přesto žiju neobyčejně obyčejný a překrásný život.
Jsem trojnásobnou maminkou a manželkou. Miluju svůj domov, svou rodinu a náš společný nevýstřední život.

Ale často se setkávám s lidmi, kteří touží po něčem naprosto výjimečném, aby mohli být šťastní.

Pamatuju si, že jsem si kdysi také šetřila některé věci, aktivity nebo oblečení na lepší časy, na nová životní období… až se přestěhujeme, až začnu chodit do nové školy, až začnu chodit do nové práce, až zvládnu tohle, až zhubnu…

Jenže když je tech AŽ AŽ tolik, tak nežijeme a jen přežíváme a čekáme na něco, co možná ani nikdy nepřijde.

Je zapotřebí si užívat každého dne. Každý ten den může být poslední, nikdy nevíte… Neříkám, že je zapotřebí žít jako by šlo o život, v takovém tempu, které vás může naopak složit. Jen říkám, že je zapotřebí si uvědomovat, kolik krásného nás obklopuje, jaké pokroky sami v životě děláme a užívat si, že jsme a že žijeme.

Detailní návod na to, jak si začít uvědomovat, jak báječný život žijeme, popisuju v mém eBooku, který si můžete stáhnout zdarma. Budu moc ráda, když vám ve vašem životě pomůže .

Teď ale opět zpět ke snění…
Snění není špatná vlastnost. Pokud se rozhodneme že své sny přeměníme ve skutečnost, když podnikneme opravdové kroky a vrhneme se do akce, tak naše sny nám dokážou měnit život. Ale jak dobře čtete, jen pokud se vrhneme do akce!

Pokud ale sedíme doma a sníme o báječném životě – životě jaký na oko mají ti, které sledujeme na Facebooku, Instagramu a v lifestylových časopisech, tak tyto sny nám jenom ubližují.

Je zapotřebí si uvědomit, že nikdo nežije tak báječný život, jak se na první pohled může zdát. Každý člověk a každá rodina má své problémy, starosti, obavy a řeší výzvy, kterým musí čelit. Rozdíl je ale v tom, jak se ke všemu postaví.

K problémům lze přistoupit buď utápěním se v žalu a lítosti nebo se jim postavit čelem a s odvahou je řešit.

Život nám nikdy nenaservíruje perfektní konstelace, nikdy nebude vše dokonalé.

Pojďme si tedy užít už dnes to, co máme a z čeho se můžeme radovat…

Ať už to bude západ sluníčka, úplněk, cvrlikot ptáků, dětský smích, výborný dort, čerstvé jahody, nový polštářek v obýváku, procházka nebo setkání s přáteli.

Některé dny jsou „krásnější“ a některé náročnější. Také to znám. Třeba včerejší večer a dnešní dopoledne jsem musela prožít s migrénou. Ale netruchlím. Ty dny stály i tak zato! A jednou skvělou věcí dnešního dne je to, že jsem se pustila do napsání toho článku. 😉

A co báječného jste dnes zažili vy?

Vaše

Renata

PS: Nevíš jak na to? Nevíš odkud začít? Stáni si ZDARMA eBook „Co když je smyslem života si ho užít? – 3 návyky, které ti změní život.“ 

Renata Vodehnalová
Učím lidi najít rovnováhu mezi fyzickým světem, ve kterém je spousta radostí ale i starostí, nedostatku i přebytku, shonu a konzumu a jejich vnitřním duševním životem – tak aby se jim žilo dobře a s lehkostí. Jsem žena, manželka skvělého muže, maminka tří dětí a nadšená studentka receptu na šťastný život. Více o Renatě se dozvíte zde. >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.