Vše potřebuje svůj čas… výsledky nepřicházejí ze dne na den

Ne nadarmo se říká: Vyčkej času jako husa klasu. Ale my na to vše tak často zapomínáme a chceme věci teď hned a bez čekání.

Před pár dny jsem obdivovala krásu a dokonalost květů na ovocných stromech. Ovocné stromy potřebují svůj čas a budou nám dávat svou úrodu. Při té příležitosti mi došlo, jak dokonalá je příroda kolem nás. Roční období se střídají automaticky a s nimi se mění vegetace i život zvířat. Vše živé se přizpůsobuje, vše probíhá automaticky, přirozeně a nenuceně. Trochu mi bylo smutno z toho, že lidstvo se této své přirozené vlastnosti zbavilo a nežije v souladu s přírodou a klimatem.

Dnes jsme byli na procházce a děti jezdili na polní cestě na kolech. Procházeli jsme kolem pole, na kterém nebylo vůbec nic…jen hlína. Vypadalo tak trochu jako měsíční krajina… Když jsem se podívala pozorněji z blízka, všimla jsem si, že ze země raší pravidelně stébla. A znovu mě napadla ta myšlenka jako před pár dny.

Vše potřebuje svůj čas.

Málo koho z nás by napadlo, že už teď by mely být na ovocných stromech (v našich končinách) plody… málo koho by napadlo, že je čas na žně. Vše potřebuje čas. Stromy i pole budou potřebovat ještě hodně dní, vody, světla, tepla i péče než nám dají své plody.

A tento čas a péči potřebujeme i my, lidé.

Pokud se tedy rozhodnete zavádět změny do svého života, přistupujte i k sobě trpělivě a láskyplně. I vy potřebujete čas k proměně a zrání. Nebuďte na sebe příliš přísní. Radujte se z každého úspěchu a krůčku vaším vysněným směrem.

Jste součástí velkého celku a i vy potřebujete svůj čas.

Přeju vám hodně štěstí na vaší cestě, ať už kráčíte kamkoliv!

Vaše

Renata

Renata Vodehnalová
Učím lidi najít rovnováhu mezi fyzickým světem, ve kterém je spousta radostí ale i starostí, nedostatku i přebytku, shonu a konzumu a jejich vnitřním duševním životem – tak aby se jim žilo dobře a s lehkostí. Jsem žena, manželka skvělého muže, maminka tří dětí a nadšená studentka receptu na šťastný život. Více o Renatě se dozvíte zde. >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.