Umět vykouzlit pečený moučník do 30 min i s chladnutím se hodí!

Včera odpoledne jsme čekali návštěvu a já jsem přemýšlela, co bych mohla upéct. Byla jsem unavená a nechtělo se mi s ničím moc dlouho připravovat, a tak jsem připravila náš oblíbený super rychlý recept… a upekla jsem brownies.
Když jsem je servírovala na stůl, tak jsem si vzpomněla na film „Vlastníci“… Je to bez bez lepku, bez mouky, bez cukru… Tak co v tom teda vůbec je?!? 😂😂😂
No přece samé dobré a zdravé ingredience.

Včera nebyl čas na focení, vše jsem potřebovala připravit šup šup. Tyhle výborné brownies jsou i s pečením a chladnutím hotové za 30 min. A to se mi včera hodilo.

Před 3 týdny, když jsem nespěchala, jsem si brownies nafotila… ale od té doby jsem si nenašla čas recept sepsat. Včerejšek mě tak nějak nakopl a konečně tedy sdílím tenhle ultra rychlý a výborný recept.

INGREDIENCE:

1 hrnek (cca 250 ml) mandlové mouky

80 g másla

1 – 4 polévkové lžíce nepraženého kakaa (někdo nemá rád příliš hořké těsto, myslete na to)

1 – 2 lžíce kokosového cukru (dle vaší potřeby)

špetka soli

vanilka dle chuti

1/3 prášku do pečiva

3 vajíčka od šťastných slepiček

vlašské, pekanové nebo jiné ořechy na ozdobení

 

POSTUP:

Zapneme si troubu na 180 °C.

Rozpustíme v rendlíčku máslo a přidáme do něj vanilku a kokosový cukr, aby se lépe rozpustil. Odstavíme a necháme případně lehce vychladnout. Do teplé, NE horké, směsi přidáme 3 celá vajíčka a našleháme metlou, aby se vše dobře spojilo.

V míse smícháme všechny suché ingredience.

Do suché směsi vlijeme máslo s cukrem a vejci a dobře promícháme.

Do vymazané formy nebo formy vyložené pečícím papírem vylijeme těsto. Rozetřeme, aby těsto bylo všude stejně vysoké, a ozdobíme ořechy.

Pečeme na 180 °C po dobu 12 – 15 min.

TIP:

Do těsta můžete přidat i na drobno nakrájenou kvalitní čokoládu nebo čokoládové pecičky. Velmi nám doma chutná čokoláda Callebaut.
Naše děti nemají rádi hořkou čokoládu a vzhledem k tomu, že se snažím, aby v těstu bylo co nejmíň cukru, tak i čokolády přidávám jen pomálu… je to takové příjemné překvapení. 😉

U nás doma obvykle servírujeme tyto brownies ještě s velkou lžící bílého smetanového jogurtu a ovocem.

Dobrou chuť!

Vaše
Renata

PS: Pokud nechceš přijít o žádný nový zdravý recept nebo inspirativní článek, přidej se do komunity Moje harmonie na Facebooku 🍀, začni sledovat profil Moje harmonie na Instagramu 🌈 a nebo se můžeš připojit na obojí. 😉 💫

Renata Vodehnalová
Učím lidi najít rovnováhu mezi fyzickým světem, ve kterém je spousta radostí ale i starostí, nedostatku i přebytku, shonu a konzumu a jejich vnitřním duševním životem – tak aby se jim žilo dobře a s lehkostí. Jsem žena, manželka skvělého muže, maminka tří dětí a nadšená studentka receptu na šťastný život. Více o Renatě se dozvíte zde. >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.