5 TIPŮ jak nežít v modu odporu ale na vlně radosti

Každou jednotlivou aktivitu a úkol v průběhu dne a de facto v průběhu celého života můžeme dělat na vlně radosti a nebo v modu odporu a v roli oběti. Je to jen na nás pro co se rozhodneme. Ono se to jednoduše řekne, ale hůře se to převádí do praxe… a proto jsem dnes pro vás sepsala 5 praktických tipů, jak si můžete zlepšit kvalitu svého života a začít dělat úkoly s radostí.

Pojďme tedy na to!

1. PŘIZNÁNÍ SKUTEČNOSTI

Je důležité si přiznat, že určitý úkol musím udělat. A je jen na mě, jestli se k jeho provedení postavím s odporem, vztekem a v roli oběti a nebo jestli se rozhodnu se mu věnovat s radostí a dokážu si ho užít.

Ať už jde o domácí práce nebo pracovní záležitosti. Podstata je vždy stejná.

Takže si vždy uvědom, jestli úkol musíš provést. A pokud si odpovíš že ano, tak si vyber ho dělat v režimu radosti.

2. VYLADĚNÍ PODMÍNEK

Je dobré si připravit příjemné podmínky pro provedení daného úkolu, který nepatří mezi naše oblíbené činnosti.

Můžeš si např. vytvořit příjemnou atmosféru pomocí hudby, zapálené svíčky nebo třeba esenciálním olejíčkem v aromalampě nebo difuzéru. Nejde ale jen o to vytvořit si v daný okamžik příjemnou atmosféru, ale i dosáhnout dlouhodobě příjemného prostředí, ve kterém se ti úkoly budou dobře plnit. Je například dobré vyhodit staré obouchané nádobí a nahradit ho kousky, které ti přinášejí radost po každé, když je vezmeš do ruky. Spadá sem i vytvoření útulného prostředí na pracovním stole, u kterého trávíš v zaměstnání velkou část dne. Příjemně ti poslouží živé květiny, svíčky, fotografie nebo jiné předměty, které v tobě vyvolávají příjemný pocit.

3. VĚDOMÉ PLÁNOVÁNÍ

Pokud věci děláme jak přicházejí, je možné, že se budeme cítit naráz zahlcené právě aktivitami, ke kterým obvykle cítíme negativní emoce. Proto je dobré si den plánovat a rozdělit si „příjemné“ a „nepříjemné“ úkoly rovnoměrně.

Někomu vyhovuje mít jeden kompaktní blok nepříjemností v kuse ale jinému zas vyhovuje naopak střídání příjemných a nepříjemných úkolů.

Přizpůsob si tedy plánování svým vlastním potřebám a preferencím.

4. PRAVIDELNOST

Je moc důležité dělat jednotlivé úkoly pravidelně, neodkládat je a neoddalovat je. Jinak se nám nakupí a pak se nám do nich už vůbec nechce.

5. ZNALOST SEBE

K tomu všemu je dobré znát samu sebe. Vědět, co mě těší a netěší, jak si vytvořit příjemné prostředí a naladění. Jen tak můžu dělat správná rozhodnutí.

Znát sebe, znamená umět naslouchat svému vnitřnímu hlasu. Hlasu, který se k nám snaží neustále promlouvat, ale my ho většinou přes kupu myšlenek a přesvědčení vůbec neslyšíme nebo ignorujeme.

Pokud máš pocit, že ještě svému vnitřnímu hlasu nenasloucháš nebo to zatím neumíš, ale ráda bys se to naučila, tak jsem tu pro tebe. Ráda tě na individuální konzultaci naučím, jak naslouchat tvému vnitřnímu hlasu, abys ho mohla vyslyšet, řídit se jím a žít spokojený život. Abys si konečně mohla užívat života na vlně radosti!

Do té doby, co vnitřní hlas potlačujeme a necháváme se řídit myšlenkami, společenskými hodnotami a názory, které na nás působí z venku, tak nežijeme samy sebe. A když dlouhodobě nežijeme samy sebe, tak se cítíme hluboko uvnitř nešťastné a nenaplněné. Proto je tak důležité naučit se svému vnitřnímu hlasu naslouchat a nechat se jím vést… a k tomu si klidně na cestu můžeme vzít mysl, rozum i názory ostatních jako bonus navíc.

Objednat na individuální konzultaci ke mně se můžeš ZDE >>> OSOBNÍ KONZULTACE

Ať už to zvládneš sama a nebo s mou pomocí, raduji se s tebou!

Renata Vodehnalová
Učím lidi najít rovnováhu mezi fyzickým světem, ve kterém je spousta radostí ale i starostí, nedostatku i přebytku, shonu a konzumu a jejich vnitřním duševním životem – tak aby se jim žilo dobře a s lehkostí. Jsem žena, manželka skvělého muže, maminka tří dětí a nadšená studentka receptu na šťastný život. Více o Renatě se dozvíte zde. >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.